Podsumowanie realizacji programu „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” - 2014 / 2015

Klasy trzecie kończą kolejną edycję realizowanego programu „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”. Uczniowie co miesiąc podróżowali na kolejne planety, poznając tajniki ekonomii i finansów. Poznali wiele terminów związanych z w/w dziedzinami. I co najważniejsze pracując w kolejnych „ Dziennikach podróży” ucząc się i bawiąc poznawali sposoby samodzielnego zarabiania pieniędzy, oszczędzania w różnych dziedzinach codziennego życia, planowania wydatków oraz racjonalnego wydawania pieniędzy.
    Z zapałem realizowali zadania dodatkowe: konstruowali pojazdy kosmiczne dla Grosika, szyli sakiewki na swoje oszczędności, wykonywali skarbonki według własnego pomysłu. Zbierają też makulaturę i zużyte baterie, a za środki uzyskane z ich sprzedaży będą zakupione krzewy ozdobne na tereny przy szkole.
Swoje prace uczniowie prezentowali na gazetkach w klasach i na holach, a w październiku również dla całej społeczności szkolnej i rodziców. Większość rodziców chętnie wspierała nas i pomagała w pracach domowych.
    Rady Grosika utrwalają też bezpieczne zachowania w różnych trudnych sytuacjach i sferach codziennego życia. Uczniowie tak podsumowują pracę swoją i Grosika „czujemy się bezpieczni, bo wiemy, jak zachować się w różnych sytuacjach. Wiemy jak bezpiecznie się bawić w domu, szkole i na boisku, jak należy wezwać pomoc, ubezpieczyć dom i bezpiecznie przechowywać oszczędności”.
Mamy nadzieję, że uczniowie na długo zapamiętają zajęcia z Grosikiem, a swoją wiedzę i umiejętności wykorzystają w życiu codziennym.
                                                              Hanna Lewecka, Anna Rakowska, Bożena Ruszniak