WAKACJE 2018
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszczółkach informuje, że w okresie wakacji sekretariat szkoły czynny od 9 do 13.
W uzasadnionych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny do sekretariatu. Tel. 58 682-94-50 lub 58 683-91-46.
Sprawdzenie dziecka na liście oddziałów przedszkolnych i w klasach I będzie miało miejsce od 27 sierpnia 2018 roku.
Lista podręczników znajduje się na drzwiach szkoły i na stronie www szkoły (tylko zakupu podręczników do religii dokonują rodzice lub prawni opiekunowie dzieci).
Inne ważne informacje dotyczące nowego roku szkolnego 2018/2019 po 27 sierpnia 2018 r.
 

Wystawa "Eksperymentuj" Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Wystawa pod hasłem "Eksperymentuj" Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odbyła się w ramach Programu "Nauka dla Ciebie",  finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dniach 19 - 20.02.2018 r.  w Szkole Podstawowej w Pszczółkach.
Wystawę obejrzało przeszło tysiąc osób. Wśród uczestników wystawy były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych z Pszczółek, Różyn i Skowarcza oraz gimnazjaliści i ponad stu dorosłych mieszkańców gminy. Cieszy ogromnie fakt, że w godzinach popołudniowych uczniowie przybyli wraz z rodzicami. Głownie byli to tatusiowie! Wspólnie z dziećmi odwiedzali kolejne interaktywne stanowiska, gdzie prezentowano ciekawe eksperymenty. Rodzice nie tylko tłumaczyli swoim pociechom mechanizmy zjawisk przyrodniczych, zasady fizyki, czy budowę ludzkiego organizmu ale także świetnie się przy tym bawili. Najciekawszymi eksponatami okazały się kula plazmowa, zawieszona piłka, wirujące krzesło, łamigłówki, animacje, szyfry, człowiek układanka oraz oszukaj swój wzrok. Dużą cierpliwością musieli wykazać się animatorzy, którzy ciekawie prezentowali eksperymenty, wyjaśniali, zachęcali do samodzielnego poznawania zjawisk i  odpowiadali na pytania uczestników. Dla zainteresowanych nauką była to ogromna frajda! Za tę możliwość obcowania z eksperymentem naukowym w naszej szkole, dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Gminy Pszczółki z prezesem Panem Maciejem Urbankiem na czele, gdyż to z jego inicjatywy mogliśmy wziąć udział w tym fantastycznym przedsięwzięciu.
Marzena Biernacka - dyr. SP w Pszczółkach.

 Nazwy  eksperymentów widocznych na zdjęciach:
> 1. Człowiek układanka
> 2. Kula plazmowa
> 3. O szyfrach jawnie
> 5. zawieszona piłka
> 4. Łamigłówki
> 5. Jakie dźwięki słyszysz?
> 6. Jak powstaje film. Animacje.