PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2017

Młodego czytelnika trzeba przede wszystkim zachęcić i zainteresować książką, dlatego Jego pierwsza wizyta w bibliotece powinna obfitować w czar tajemnicy i baśni. Każdego roku odbywa się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. w tym roku szkolnym miał to miejsce dnia 19.12.2016 roku.
Na uroczystość zostały zaproszone Pani dyrektor GDP Renata Ziółek oraz wicedyrektor szkoły Jolanta Janeczko. Pierwszoklasiści zwiedzali bibliotekę, zapoznali się z zasadami wypożyczania, rozwiązywali zagadki.
W zaczarowany świat książek wprowadziły swoich młodszych kolegów uczennice klasy Vb. Najważniejszym punktem było przyrzeczenie składane przez uczniów, pasowanie Ich na czytelników i pierwsze wypożyczenie książki.