II miejsce w konkursie "Mój szkolny kolega z misji" dla naszego nauczyciela - Zofii SZczodrowskiej!

Dnia 21 kwietnia 2016 r. odbyło się jubileuszowe podsumowanie konkursu "Mój szkolny kolega z Misji". Uroczystość odbyła się w Warszawie w Pałacu Prezydenckim.
W spotkaniu uczestniczyło wielu gości:
•Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji – bp Jerzy Mazur,
•Szef Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarz Stanu – Adam Kwiatkowski,
•Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska,
•Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – Jan Dziedziczak,
•Poseł Małgorzata Wypych,
•Sekretarz Episkopatu Polski ds. Misji o. dr Kazimierz Szymczycha,
•Dyrektor Centrum Formacji Misyjnej ks. kan. Jan Fecko,
•Dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki.
Nagrody w kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i literackiej odebrało ponad 150 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W spotkaniu uczestniczyli także nauczyciele, którzy zostali nagrodzeni w kategorii: scenariusz lekcji promującej dzieła misyjne. Drugą nagrodę w tej kategorii otrzymała nauczycielka języka polskiego ze Szkoły im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach – Pani Zofia Szczodrowska. W roku ubiegłym otrzymała ona trzecią nagrodę w tej kategorii. W konkursie uczestniczyło 400 szkół i 800 nauczycieli.
Na Gali obecni byli uczniowie naszej szkoły, którzy aktywnie wspierają działania na rzecz misji – Iga Dybowska, Agnieszka Falkowska i Jakub Grzyb. Po zakończonej gali dzieci i młodzież spotkała się z Panią Agatą Kornhauser-Dudą, żoną Prezydenta RP. Była okazja do rozmów i wspólnych fotografii.