ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

03.03.2016r w naszej klasie I a odbyły się ponownie bardzo ciekawe zajęcia, przybliżające nam miejsce pracy naszych rodziców. Tym razem gościem była pani Beata Pokojewska – mama naszych klasowych bliźniaków: Emila i Wiktora. Chłopcy są bardzo dumni ze swojej mamy. Zajęcia związane były z tematyką, która jest bardzo trudna dla nas dzieci, mianowicie bankowością i oszczędzaniem pieniędzy. Pani Beata pracuje w banku PKO w Gdyni. Opowiedziała wiele ciekawych historii związanych z pieniędzmi i trudnymi nazwami bankowymi. Dowiedzieliśmy się, że słowo „BANK” pochodzi z języka włoskiego i znaczy „ława”. Przypuszczamy, że niewiele osób o tym wie.  Otrzymaliśmy także  wiele praktycznych prezentów: każdy otrzymał piórnik w kolorowe cyferki, długopisy, praktyczne opaski odblaskowe na rękę oraz „cyferkowe” krówki.  Zajęcia były bardzo ciekawe i nauczyły nas wiele pożytecznych rzeczy. Czekamy już z niecierpliwością na następne zajęcia.