PODSUMOWANIE XXII FINAŁU WOŚP

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PSZCZÓŁKACH W DNIU 12.01.2014 r.

W niedzielę 12 stycznia 2014 r., w godzinach od 7.30 do 19.00 czterech dorosłych wolontariuszy i trzynastu uczniów z naszej szkoły kwestowało na rzecz WOŚP. W tym roku, jak i w ubiegłych latach, do grona wolontariuszy dołączyło się czterech uczniów i jeden nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Miłobądzu.

W programie organizatorzy przewidzieli: występy artystyczne uczniów i absolwentów szkoły, kawiarenkę, sprzedaż gadżetów WOŚP, książek, gier edukacyjnych, plakatów, piłki, butów, tortu oraz aniołów wykonanych przez rodziców i dzieci.

Zebraliśmy kwotę 10314,24 zł, 5,2 Euro, 100 pensów, 200 cruzeiros i zawieszkę. Do sztabu WOŚP w „Fabryce sztuk” w Tczewie przekazano szczegółowy protokół, który zawieszono na tablicy ogłoszeń.

Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły, którzy dołączyli się do organizacji XXII Finału WOŚP w naszej szkole. Brawami podziękowano zespołom: REGGAŁ, SWEET HOME AMARENAH oraz zawodnikom karate ze Studia Relax w Kolniku.

Nasi uczniowie w pięknie przygotowanych strojach zaprezentowali: wiersze i piosenki o tematyce zimowej, jasełka, tańce, inscenizacje „Smoka wawelskiego” oraz wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Uczniowie z klasy integracyjnej zaprezentowali grę BOCCIA. Chętni mogli skorzystać z porady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które to stanowisko obsługiwała pielęgniarka szkolna.

Pomimo zmiennej pogody do szkoły przybyła liczna publiczność, co ucieszyło nas – organizatorów.