Przygoda z Afryką "po angielsku"

W 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z zaprzyjaźnioną szkołą Westlake Primary School z Kapsztadu (Republika Południowej Afryki). W czerwcu 2013 r. p. Marta Kotwica brała udział w spotkaniu z dyrektorem oraz nauczycielami uczącymi w Westlake. Spotkanie miało miejsce w Wielkiej Brytanii i dało początek niezapomnianej przygodzie.

Celem współpracy jest usprawnianie warsztatu językowego uczniów. Przez wymianę korespondencji oraz przygotowanie prezentacji i plakatów, nasi uczniowie poszerzają zasób swojego słownictwa oraz utrwalają wcześniej poznane struktury gramatyczne.

Dodatkowo, wszyscy uczymy się tolerancji i wzajemnego szacunku oraz staramy się przełamać barierę związaną z komunikowaniem się w języku angielskim.

W czerwcu przewidziana jest wideokonferencja z uczniami ze szkoły w Kapsztadzie, na którą wszyscy czekamy.