Pszczółki w Londynie

W kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w kolejnej już wycieczce do Londynu. Tegoroczni wycieczkowicze nie tylko zgłębiali tajniki historii oraz kultury Wielkiej Brytanii czy też podziwiali niesamowite budowle oraz miejsca w Londynie, ale także każdego dnia stawiali czoła wyzwaniom językowym, zapewnionym przez gości oraz anglojęzycznego opiekuna.

W Londynie nie było czasu na nudę ani leniuchowanie. W ciągu dnia dbał o to nasz super przewodnik – pan Jacek. To on pokazał nam wszystkie ciekawe miejsca, opowiedział multum zabawnych i wciągających historii oraz podpowiedział, jak używać chińskich pałeczek do jedzenia ryżu.

Każdy wieczór niósł ze sobą ciekawe wrażenia. Dzięki pani Joli, naszej wspaniałej pielęgniarce, przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz powiedzieliśmy sobie jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia. O bolących nogach, które przeszły dziesiątki kilometrów, o bolącym gardle od krzyczenia ‘WOW’ rozmawialiśmy (wyłącznie w języku angielskim) z panem doktorem Peterem Ho. Nie zabrakło też czasu, dla tych, którzy lubią szeroko pojętą sztukę. Był i czas na taniec dyskotekowy jak i zmagania w konkursie plastycznym ‘Londyn w moich oczach’. Wszystkie prace były wyjątkowe, ale mistrz był tylko jeden.... Został nim Kacper Gruba, uczeń klasy 5 b.

W czasie pobytu nieustannie towarzyszył nam i egzaminował naszą znajomość języka angielskiego pan Thomas. Wszyscy zdali egzamin z wyróżnieniem!