Zajęcia techniczne w naszej Szkole

Na zajęciach technicznych uczniowie klas IV zapoznają się z zasadami ruchu drogowego, poruszania się po drogach rowerem oraz uczą się udzielania pierwszej pomocy. Głównym celem ich nauki jest zdanie testu na kartę rowerową oraz jazdy rowerem.

W tym roku egzamin na kartę rowerową odbędzie się 15 maja 2014 roku.

Klasy VI realizują w II semestrze moduł kulinarny- poznają zasady zdrowego i racjonalnego żywienia, zapoznają się działaniem witamin oraz składników mineralnych na organizm człowieka.

Potrafią samodzielnie tworzyć prawidłowe jadłospisy, odczytywać informacje na etykietach spożywczych. Sami przedstawiają informacje o chorobach np. anoreksji czy bulimii, a także przygotowują posiłki , min. kanapki, koktajle, gofry, sałatki...