Spotkanie z absolwentem naszej szkoły Romanem Brodowskim

Spotkanie z absolwentem naszej szkoły Romanem Brodowskim (pseudonim literacki BROM) – poetą, filozofem i autorem małych form literackich.

3 października 2013 roku gościliśmy w naszej szkole naszego absolwenta rocznika 1975/76 Romana Brodowskiego. Współpraca zaczęła się kilka lat temu. Od kilku lat R. Brodowski mieszka w Berlinie. Jego życie tak pokierowało go, że zaczął pisać najpierw wiersze, później apokryfy, a następnie bajki dla najmłodszych i utwory prozatorskie, szczególnie dotyczące Kresów. Na uwagę zasługuje również fakt, iż od kilku lat pracuje na rzecz Stowarzyszenia Pomocy „Rubież” w Białymstoku. I my włączyliśmy się w akcję zbierania książek, przyborów szkolnych i zabawek dla dzieci z Białorusi i Ukrainy. Tym razem nasze dary powędrowały do Szkoły Sportowej Nr 27 w Grodnie. Dyrektor szkoły M. Biernacka otrzymała podziękowanie za dary dla dzieci.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniach autorskich. Nasz absolwent przeczytał wybrane utwory. Uczniowie z klasy VI a recytowali wiersze „Recepta na wstawanie” i „Ojczyzna”. Na zakończenie autor „Apokryfów” i zbioru wierszy „Poetycki Coctail” rozdawał autografy. O godzinie 18 odbyło się kolejne spotkanie, na którym zgromadzeni uczniowie, koleżanki i koledzy z klasy R. Brodowskiego, mieszkańcy Pszczółek oglądali miejsca na Kresach, które odwiedził BROM, wysłuchali dwóch utworów prozatorskich m.in. z pierwszego wyjazdu do Grodna, opowiadania „Stonka”, wierszy związanych z naszą szkołą „Szkolna zabawa” i „Ławeczka”. Spotkanie uświetnił muzycznie występ duetu „Zielona herbata”.

Roman Brodowski współpracuje z czasopismami polonijnymi „Kontakty”, „Po prostu”. Na blogu ewamaria2013 ( w odsyłaczu po prawej stronie Roman Brodowski) publikowane są niektóre utwory BROMA.

Na naszym łączniku i przy bibliotece szkolnej znajdują się informacje o Romanie Brodowskim. Poniżej prezentujemy zdjęcia ze spotkań.